Dobre praktyki

Odnawialne źródła energii- ankiety

Prezydent Miasta Rybnika, w ramach działań przygotowawczych do realizacji proekologicznych projektów, zaprasza do wypełniania ankiet, które pozwolą ocenić, jakie jest zapotrzebowanie na niskoemisyjne i wykorzystujące odnawialne źródła energii instalacje.


Mowa o dwóch projektach, jakie miasto zgłosiło w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Sebregionu Zachodniego na lata 2015-2017 (Oś Priorytetowa IV Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna).

Pierwszy z projektów – Wzrost ilości energii produkowanej ze źródeł nieemisyjnych poprzez montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w budynkach jednorodzinnych – kierowany jest do właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych, którzy zainteresowani są instalacją kolektorów słonecznych, pompy ciepła lub ogniw fotowoltaicznych na cele przygotowania c.w.u. lub ogrzewania pomieszczeń, a którzy powyższe cele realizowali dotychczas przez źródła opalane paliwem kopalnym.

Drugi projekt – Likwidacja „niskiej emisji” w Rybniku poprzez wymianę indywidualnych źródeł ciepła oraz podłączanie budynków do sieciowych nośników ciepła – adresowany jest do właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych i lokali mieszkalnych budynków wielorodzinnych, którzy noszą się z zamiarem zastąpienia kotła opalanego paliwem kopalnym, jednym z następujących źródeł: kotłem gazowym, podłączeniem do sieci c.o., ogrzewaniem elektrycznym lub kotłem olejowym.

W ramach działań przygotowawczych do realizacji projektów prezydent miasta zaprasza do wypełniania ankiet, które pozwolą ocenić, jakie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju instalacje.

Ankiety są dostępne w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika (ul. Bolesława Chrobrego 2), w Wydziale Ekologii (pokój nr 013) oraz na stronie internetowej miasta www.rybnik.eu

Ankiety będzie można składać do 31 października br. w kancelarii Urzędu lub wysyłać listownie na adres: Urząd Miasta Rybnika, 44-200 Rybnik, ul. Bolesława Chrobrego 2, a także drogą mailową na adres: ekologia@um.rybnik.pl">ekologia@um.rybnik.pl">ekologia@um.rybnik.pl">ekologia@um.rybnik.pl

Złożenie ankiety to wstępna deklaracja udziału w projekcie. Jej złożenie jest całkowicie dobrowolne. Ankieta będzie mieć istotne znaczenie przy określaniu kolejności realizacji wniosku, w przypadku jego złożenia.

więcej

Źródło: www.rybnik.eu

Fot. depositphotos/andreus

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK