Aktualności

O niskiej emisji w Chrzanowie

Veolia Południe 24 września 2016 r. zorganizowała w Chrzanowie Ciepłą Sobotę. W jej ramach nie tylko promowane było korzystanie z ciepła systemowego, ale także walka z niską emisją.

 

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wraz z przewodnikiem zwiedzić ciepłownię i poznać pracę poszczególnych urządzeń i zasadę działania instalacji ciepłowniczej, a także wziąć udział w konkursie z użyciem koła fortuny pn. „Niska emisja kołem się toczy”. W ramach zabawy uczestnicy odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki i rebusy związane z niską emisją, za co otrzymywali ekologiczny upominek. Działania związane z likwidacją niskiej emisji mają związek z realizowaną przez Veolię kampanii „Niska emisja – wielka sprawa”, której partnerem merytorycznym jest ABRYS.

 

Na terenie ciepłowni zlokalizowane było także miasteczko komunikacyjne, po którym można było jeździć rowerem, sprawdzając swoją znajomość zasad ruchu drogowego pod okiem policjantów.

 

Ciepłownia w Chrzanowie była także miejscem finału Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Władysława Mamota, którego uczestnicy mieli okazję wylosować nagrodę główną – rower.

Wśród atrakcji Ciepłej Soboty należy wyróżnić także warsztaty ekobiżuterii oraz porady dietetyczne, a także pokaz Straży Pożarnej, który odbył się o godz. 12.

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK