Aktualności

Nowa misja- niska emisja

Zapraszamy pracowników jednostek samorządu terytorialnego  na bezpłatne szkolenie organizowane w ramach projektu ,,Nowa misja- niska emisja”, który  finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i realizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Inicjatyw. Szkolenie odbędzie się 29 lipca w Poznaniu w budynku Delta przy ulicy Towarowej.

Szczegóły i zgłoszenia na stronie internetowej projektu

 

Założenia projektu

Zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej planuje się wdrożenie gospodarki niskoemisyjnej przy zaangażowaniu wszystkich jej sektorów (w tym właśnie samorządów). Jednym z efektów transformacji gospodarki ma być osiągnięcie redukcji emisji gazów cieplarnianych, powiązane z racjonalnym wydatkowaniem środków. Celowość takiego działania ma głębokie uzasadnienie merytoryczne, z jednej strony wychodzi naprzeciw oczekiwaniom związanym z ochroną środowiska naturalnego, zmianami klimatu i zrównoważonym rozwojem, z drugiej zaś pozwala na przygotowanie w dłuższej perspektywie, optymalnego projektu nowoczesnej gospodarki zorientowanej na innowacyjność i konkurencyjność, zarówno w skali lokalnej jak i globalnej. Więcej

Opis projektu

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu ogólnopolskich szkoleń pn. ?Gospodarka niskoemisyjna w gminach: nowa misja ? niska emisja.?  dla pracowników samorządów jednostek terytorialnych, w tym: władz, urzędników i ekspertów działających lokalnie. Więcej

Cel projektu

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wiedzy wśród pracowników jednostek samorządów terytorialnych (w szczególności władz, urzędników i działających na ich terenie ekspertów) z zakresu:

  • Znaczenie potencjału i konieczność rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w Polsce.
  • Priorytety gospodarki zeroemisyjnej ze szczególnym uwzględnieniem roli technologii niskoemisyjnych wykorzystywanych w pozyskiwaniu energii.
  • Planowanie i poprawa lokalnej efektywności energetycznej, gospodarowania surowcami i materiałami oraz gospodarowania odpadami. Dobre praktyki.
  • Przygotowywanie lokalnych planów gospodarki niskoemisyjnej. Praktyczne aspekty planowania energetycznego w gminach.
  • Skuteczne zarządzanie energią i środowiskiem w budynkach użyteczności publicznej.
  • Praktyczne instrukcje przygotowania wniosków o dofinansowanie inwestycji m.in. z zakresu efektywnego zarządzanie energią (lokalne i krajowe instytucje finansujące, zasady aplikowania  o środki, instruktaż wypełniania wniosków, kryteria oceny).

Szczegółowym celem przedsięwzięcia jest wskazanie odbiorcom projektu priorytetów  i kierunków niezbędnych działań, które powinny zostać podjęte na terenie gmin i powiatów, aby nie tylko sprostać wyzwaniom związanym z osiągnięciem wymaganego poziomu emisyjności ale z czasem również pozwolić czerpać korzyści z realizacji celów polityki klimatycznej określonych przez UE. Zaproponowane  narzędzia będą m.in zestawem działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników w przechodzeniu na gospodarkę. Więcej

  Źródło:http://nowamisja-niskaemisja.pl/

Fot. http://nowamisja-niskaemisja.pl/

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK