Misja-emisja

Założenia

Firma Abrys Sp. z o.o. jest organizatorem ogólnopolskiej kamanii informacyjno- edukacyjnej ?Misja-emisja?, która sfinansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Celem projektu jest ograniczenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, spowodowanego niską emisją.  Zostanie on osiągnięty poprzez poniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska, jakie niesie za sobą korzystanie z nisko sprawnych urządzeń grzewczych, spalanie złej jakości paliw energetycznych, a także zły stan techniczny urządzeń i instalacji kotłowych oraz nieprawidłowa ich eksploatacja, podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie proekologicznych sposobów ogrzewania, a także uświadomienie im korzyści wynikających likwidacji niskiej emisji.

Działania, których odbiorcami będzie ogół społeczeństwa będą realizowane za pośrednictwem trzech grup ? jednostek samorządu terytorialnego (gmin), przedsiębiorstw ciepłowniczych, a także edukatorów. Każda z tych grup będzie odgrywała istotną rolę w osiągnięciu założonych celów i dla każdej z nich zostały przygotowane inne zadania. 

Kampania zostanie przeprowadzona pod hasłem ?Misja-emisja?, przez co chcemy podkreślić, że walka z niską emisją jest zadaniem ? misją, której realizacji powinien podjąć się każdy ? gmina, przedsiębiorstwo ciepłownicze, edukatorzy, mieszkańcy. Wiodącym elementem kreacji będzie postać Dymskiego, który nie tylko będzie pełnił rolę edukatora, doradcy i mentora, ale także będzie pozytywnym bohaterem kampanii. Dymski to dzielny pogromca dymonów (trujących dymów, powstałych na skutek niskiej emisji), który ma ułatwić społeczeństwu zrozumienie idei walki z niską emisją. Do jego osoby odwoływać się będą filmy wideo, komiks, edukacyjna gra miejska, materiały promocyjne i informacje na stronie internetowej projektu. W ramach kampanii powstanie kilka strojów Dymskiego, bazujących na wyglądzie postaci z komiksu. Zostaną one uszyte w kilku rozmiarach by postać ta mogła fizycznie pojawiać się (często nawet równocześnie) na różnych wydarzeniach, związanych z promocją projektu (np. konferencji prasowej, grze miejskiej, dniach otwartych ciepłowni itp.).

 

Kontakt

Koordynator projektu:

Małgorzata Masłowska-Bandosz
[email protected]
tel. +48 61 655 81 62

kom. 784 00 18 23

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK