Porwanie Dymskiego

Weź udział

Gra miejska „Porwanie Dymskiego” oparta jest na fabule nawiązującej do postaci i wydarzeń opisanych w komiksie ?Dymski kontra dymony? oraz przedstawionych w filmach promujących kampanię ?Misja-emisja?. Zadaniem drużyn uczestniczących w grze jest odszukanie i uwolnienie Komisarza Dymskiego, porwanego przez dymowników, sługusów Arcydymona, który uwięził swojego największego przeciwnika w monstrualnym kominie. Drużyny na podstawie wskazówek, zdobywanych poprzez prawidłowe rozwiązanie zadań i zagadek, będą podążać tropem porywaczy, odkrywając tym samym tajemnicę zniknięcia Dymskiego i pojawienia się Arcydymona. Będą przy tym musieli wykazać się kreatywnością, wiedzą na temat niskiej emisji, pracą zespołową oraz zaangażowaniem w promowanie idei kampanii.

Uczestnicy zabawy, będą przemieszczać się po Poznaniu po ustalonej trasie gry miejskiej, na której napotkają punkty zadaniowe. Strategiczne punkty trasy, w których drużyny będą mierzyć się z zadaniami, zostały ustalone według załączonego harmonogramu. Uczestnicy w ramach zadań będą zobowiązani m.in. do rozdawania biuletynów na temat niskiej emisji lub komiksów ?Dymski kontra dymony?, a także objaśniania idei przedsięwzięcia i tego, czym jest zagrożenie niską emisją napotkanym na trasie osobom.

Aby gra stała się wydarzeniem jak najbardziej widocznym w przestrzeni miasta, punkty zadaniowe, do których będą docierały drużyny, zostaną zlokalizowane w najbardziej reprezentatywnych i najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców Poznania oraz turystów miejscach.

W grze miejskiej udział weźmie 8 drużyn, a każda drużyna będzie składać się z 7-10 zawodników. Nad właściwym pokonywaniem trasy przez każdą drużynę będą czuwali koordynatorzy, natomiast w każdym punkcie zadaniowym na drużynę będą czekali arbitrzy, którzy poinformują o zadaniu do wykonania, ocenią prawidłowość wykonania zadania i przyznają drużynie punkty oraz przekażą pakiet zawierający wskazówki i tropy, na podstawie których drużyna będzie mogła pokonać całą trasę i rozwiązać wszystkie zadania.

Drużyny zostaną zaopatrzone przez organizatora w instrukcję wraz z regulaminem gry miejskiej, mapę gry (jej kolejne części drużyny będą otrzymywać w punktach zadaniowych), materiały promocyjne i inne rekwizyty potrzebne w rozgrywce. Z kolei drużyna musi dysponować co najmniej jednym smartfonem z dostępem do Internetu, przygotowaną przez siebie flagą lub transparentem promującym walkę z niską emisją, a także nazwę drużyny z listą wszystkich zawodników.

W grze miejskiej dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. Drużyna, która wygra rozgrywki otrzyma tablety. Uczestnicy gry otrzymają także koszulki z wizerunkiem Dymskiego, a po jej zakończeniu zostaną zaproszeni na poczęstunek.

Gra miejska ?Porwanie Dymskiego? zostanie rozegrana 24 maja 2014 r. w Poznaniu.

PARTNER

logo dalkiaDALKIA

PATRONI MEDIALNI

WL logo   ngp_logo.jpglogo_2

 logo LP

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK