Konkursy

 • Gmina z misją

  Depositphotos/minervastock

  Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego (gmin i miast) może pochwalić się ciekawymi doświadczeniami w zakresie walki z niską emisją. Podejmują one inicjatywy, mające na celu likwidację tego zjawiska, i to nie tylko dlatego, że ciąży na nich ustawowy obowiązek ochrony powietrza, ale również ze względu na to, że znają wartość czystego powietrza w gminie. Celem konkursu ?Gmina z misją? jest promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu otrzymują punkty, co będzie pozycjonowało je na listach rankingowych. Konkurs wygrywa ten podmiot, który zdobędzie największą liczbę punktów.

 • Lekcja o niskiej emisji

  Depositphotos/carballo

  Społeczeństwo wciąż ma niewielką świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą niska emisja, dlatego niezbędne jest podejmowanie inicjatyw edukacyjnych i informacyjnych w tym zakresie. W związku z tym nauczycieli i studentów pedagogiki oraz inne osoby zajmujące się zawodowo edukacją ekologiczną zachęcamy do włączenia się w realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej ?Misja-emisja? i do udziału w ogólnopolskim konkursie ?Lekcja o niskiej emisji?, mającym na celu popularyzację zagadnień dotyczących niskiej emisji. Przedmiotem konkursu są autorskie, niezgłaszane do żadnych konkursów scenariusze lekcji, poświęcone zagadnieniu niskiej emisji. W celu zwiększenia szansy na wygraną każdy uczestnik może zgłosić się do konkursu wielokrotnie, przy czym za każdym razem zgłoszenie jest równoznaczne z przesłaniem autorskiego scenariusza lekcji. Zgłoszenie należy przesłać do 31 października 2014 r. na adres: [email protected] lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.misja-emisja.pl.

  Konkurs ..Lekcja o niskiej emisji?, został rozstrzygnięty. Oto lista laureatów:

  • Maria Słobodzian- Zespół Szkół nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nienadówce,
  • Agnieszka Suska- Uniwersytecka Katolicka Szkoła Podstawowa w Sosnowcu
  • Magdalena Trusz- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie,
  • Małgorzata Olejarczyk- Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie,
  • Magdalena Ankiewicz- Kopicka- X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej, Gdynia,
  • Justyna Bodzioch- Gimnazjum im. Świętej Jadwigi w Lubczycy.

   

  Poniżej opublikowano także zwycięskie scenariusze.

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK