Misja-Wielkopolska | Walczmy razem o czyste powietrze

Misja-Wielkopolska

Misja-Wielkopolska

Ruszyliśmy z kolejnym projektem z zakresu edukacji na rzecz likwidacji niskiej emisji. Naszym założeniem jest przeniesienie na grunt lokalny założeń kampanii „Misja-emisja”, której głównym celem jest podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie zagrożeń, wiążących się z niską emisją oraz wskazanie im możliwości zminimalizowania tego problemu. Efektem jest realizacja kampanii „Misja-emisja. Wielkopolska”. 

W jej ramach na terenie województwa wielkopolskiego zostanie przeprowadzonych 100 prelekcji na temat czystego powietrza, a także organizacja trzech wydarzeń plenerowych, promujących przyjazne dla środowiska źródła ciepła.

Elementem kampanii była także zorganizowana podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON konferencja pn. „Niska emisja – poważny problem”, podczas której zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące ochrony powietrza. Wydarzenie odbyło się 11 października w Poznaniu.

Bohaterem kampanii będzie oczywiście ikona kampanii „Misja-emisja” – komisarz Dymski, który nadal będzie walczył z dymonami. O jego nowych przygodach już w listopadzie będzie można przeczytać w najnowszym komiksie.

logo_wfosigw_kolorKampania „Misja-emisja. Wielkopolska” została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

PARTNER KAMPANII:

rgb_veolia_10cm   images

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK