Dobre praktyki

Coraz cieplej w Suwałkach

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach w ramach włączenia się do kampanii informacyjno- edukacyjnej ,,Misja- emisja”, zorganizowało dla mieszkańców Dni Otwarte Ciepłowni pod hasłem ,,Ciepło, cieplej, ciepłownia”. W ramach wydarzenia 24 i 25 października zakłąd zwiedziło około 600 osób.
Wszystkich przybywających witał komisarz Dymski – pogromca dymów. Zwiedzanie zakładu rozpoczynało się od składu opałowego, gdzie po drodze wykonywane były zdjęcia przy kominie i na wadze samochodowej, przez którą przejeżdżają samochody z węglem.
    Następnym  etapem  było wejście na teren ciepłowni, gdzie goście zobaczyli: stację uzdatniania wody, pompownię, halę kotłów, nastawnię, turbomaszynownię. Dbając o bezpieczeństwo zwiedzających, zaopatrzyliśmy ich w kaski ochronne i zatyczki do uszu.
Uczestnicy oprowadzani byli przez pracowników  ciepłowni, którzy opowiedzieli o procesie produkcji ciepła i energii elektrycznej, wyjaśniali wątpliwości, odpowiadali na pytania.
Zainteresowanie naszym zakładem było duże, pytania pojawiały się w każdej grupie zwiedzających. Usłyszeliśmy wiele miłych słów na temat pomysłu zorganizowania dni otwartych, a także opinie, że takich dni powinno być więcej.
Po zwiedzaniu ciepłowni goście przechodzili do Zakładu Robót Inżynieryjnych, gdzie były przygotowane konkursy oraz poczęstunek. Zainteresowaniem szczególnie dzieci cieszył się pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez pracowników laboratorium.
Na koniec wszyscy goście otrzymali broszurki informacyjne i ulotki na temat działalności przedsiębiorstwa, problemów związanych z niską emisją, a dzieci komiksy z komisarzem Dymskim, książeczki „Ciepły dom” oraz gadżety z logo PEC.
Atmosfera podczas tych dni była sympatyczna i ciepła (mimo zimna na zewnątrz). Okazało się, że spora część zwiedzających inaczej wyobrażała sobie proces produkcji ciepła. Nie sądzili, że kotły są takie duże, że jest aż taka ilość różnych urządzeń, że wszystko jest zautomatyzowane. Dzięki takiej wycieczce mogli zweryfikować swoje wyobrażenia i przekonać się jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.
Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz zakład i mamy nadzieję, że warto było do nas zawitać i poznać nas bliżej.
Źródło: PEC Suwałki
Fot.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK