Dobre praktyki

Edukacja społeczeństwa w Piasecznie

W Piasecznie od wielu lat prowadzone sa liczne działania na rzecz ograniczania niskiej emisji. W tym roku gmina jako pierwsza przyłaczyła się do kampanii informayjno- edukacyjnej ,,Misja- emisja” i walczy razem z komisarzem Dymskim o czyste powietrze.

,,Gmina z misją”

Jednym z elementów kampanii był konkurs ,,Gmina z misją”, w którym punktacja opierała się na działaniach podejmowanych na rzezcz ograniczania zjawiska niskiej emisji”. Termomodernizacja obiektów sieci ciepłowniczej, dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i odnawialne źródła energi- to jedne z nielicznych działań, dzięki którym gmina Piaseczno wygrała konkurs ,,Gmina z misją”w kategorii ,,Miasto od 50 do 100 tysięcy mieszkańców. Oprócz tego prowadzone są różne działania miające na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców na temat zaniczyszczeń powietrza.

,,Ciepło, cieplej, ciepłownia”

Jednym z działań edukacyjnych podjętych przez gminę Piaseczno było włączenie do inicjatywy ,,Ciepło, cieplej…ciepłownia”, której celem jest promocja ciepła systemowego  oraz zachęcenie mieszkańców do korzystania z bardziej ekologicznych źródeł ciepła. W ramach zorganizowanego wydarzenia Dni Otwartych Ciepłowni Wiceprezes Zarządu PCU Piaseczno Sp. z o.o. Piotr Gołąb wygłosił przybyłym dzieciom prelekcję dotyczącą ciepła systemowego, będącego na obszarach silnie zurbanizowanych alternatywą dla indywidualnych palenisk. Dzięki wystąpieniu wszyscy uczestnicy wydarzenia  dowiedzieli się również, że piaseczyńskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo Usługowe korzysta z najnowocześniejszych dostępnych technologii, dzięki czemu jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku w Polsce. Dzieci mogły także zwiedzić zakład.

W wydarzeniu wzięło udział 70 osób. 

Maria Heimann

Fot. Archiwum Abrys sp. z o.o.

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK