Aktualności

Dymski w Gnieźnie

27 listopada, na terenie ciepłowni C-13 przy ul. Spichrzowej 18 odbyły się Drzwi Otwarte w ramach akcji „Ciepło, cieplej…Ciepłownia”. 

Naszymi gośćmi były dzieci ze szkół podstawowych nr 3 i 12, które możliwość zwiedzania największej ciepłowni w mieście wygrały w konkursie „PEC-owo baśniowo”, który odbył się 6 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica.

Głównym motywem Drzwi Otwartych była kampania informacyjno-edukacyjna „Misja-emisja”, której centralną postacią jest Komisarz Dymski, który omówił problem niskiej emisji oraz  przeprowadził konkurs wiedzy z nagrodami o niskiej emisji. Wszystkie dzieci otrzymały komiks „Dymski kontra Dymony” o przygodach Komisarza Dymskiego w walce z Dymonami oraz ulotki informacyjne, w jaki sposób należy ograniczać niską emisję. Mali gnieźnianie obiecali, że będą tak jak Komisarz Dymski walczyć w swoim otoczeniu o czyste powietrze.

W trakcie zwiedzania uczniom towarzyszył także Cieplik – maskotka PEC. Na trasie zwiedzania były m.in. hala kotłów, komin o wysokości ponad 100 m, plac opałowy, hala odżużlania, stacja uzdatniania wody, czy centrum dowodzenia ciepłownią.

Po wyczerpującej wycieczce po ciepłowni na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Jako że PEC sprzedaje bezpieczne ciepło, zadbaliśmy także o bezpieczny transport dzieci ze szkół i z powrotem specjalnie przygotowanym autobusem MPK z logo PEC i Ciepło systemowe.

 

Najmłodszy pogromca Dmonów w Gnieźnie

Najmłodszy pogromca Dmonów w Gnieźnie

DSCN0121

Cieplik oprowadza dzieci po zakładzie

Źródło: PEC Gniezno

Fot. PEC Gniezno

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK