Aktualności

Komisarz Dymski w Bytowie

LOGOTYP_FINALCo to jest niska emisja? Jakie zanieczyszczenia są emitowane na skutek niskiej emisji? Jaka kara grozi za palenie śmieci w piecach domowych? Jak wysoki jest komin elektrociepłowni w Bytowie? Właśnie  m.in. te pytania pojawiały się w ramach konkursu ?Niska emisja kołem się toczy?, będącego elementem Dni Otwartych Ciepłowni w Bytowie, zorganizowanych w piątek przez Veolię Północ.

Oprócz pytań w konkursie pojawiały się również zadania (np. wybór substratów nadających się do palenia w piecu czy też wskazanie odnawialnych źródeł energii), kalambury, zagadki czy też rebusy. Za prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymywał ekologiczny notes, dlatego chętnych do wzięcia udziału w zabawie nie brakowało. Zabawię prowadził Komisarz Dymski, bohater kampanii ?Misja-emisja?.

 

Oprócz udziału w kole fortuny uczestnicy w ramach wydarzenia można było zwiedzić ciepłownię, obejrzeć pokaz ratownictwa drogowego z symulacją wypadku, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy.

 

Wydarzenie było częścią kampanii  ?Niska emisja ? wielka sprawa?, realizowanej od 2015 r. przez Grupę Veolia. Jej celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń, jakie wiążą się z niską emisją oraz pokazanie im możliwości, przeciwdziałania temu zjawisku.

 

GALERIA

 

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK