Aktualności

Misja-emisja w Kaliszu

Sześć drużyn wzięło dziś udział w grze miejskiej pn. ?Porwanie Dymskiego?, która odbyła się na terenie Kalisza. Mimo niesprzyjającej pogody drużyny ochoczo przemieszczały się po mieście i rozwiązywały zadania z zakresu niskiej emisji, poszukując uprowadzonego przez dymowników Komisarza Dymskiego.

Gra była elementem kampanii edukacyjno-informacyjnej na rzecz likwidacji niskiej emisji pn. ?Misja-emisja?, realizowanej przez firmę Abrys. W centrum Kalisza zlokalizowano pięć punktów zadaniowych, w których do rozwiązania było osiem zadań.

Trzeba było m.in. rozwiązać krzyżówkę a temat niskiej emisji, posegregować odpady do odpowiednich pojemników, wykazać się znajomością tematyki odnawialnych źródeł energii, rozwiązać test dotyczący ochrony powietrza czy też rozwiązać zagadkę. W każdym punkcie zadaniowym, oprócz wskazówki, do jakiego punktu należy się udać w dalszej kolejności, drużyny otrzymywały także trop, który w celu odnalezienia Dymskiego musiały wykorzystać w ostatnim etapie gry.

Drużyny wykazały się dobrą znajomością tematyki, sprytem i kreatywnością, a komisarza Dymskiego udało się uratować w ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia gry. Finał gry odbył się w Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich, gdzie w oczekiwaniu na wyniki gry jej uczestnicy mogli wziąć udział w grze koło fortuny, a także warsztatach kreatywnego wykorzystania odpadów: malowania ekotoreb, tworzenia ekobiżuterii, recyklingowych notesów, kartek świątecznych z odpadów, a także ozdób świątecznych ze śmieci.

Elementem wydarzenia było także koło fortuny, w którym brali udział nie tylko uczestnicy gry miejskiej, ale także uczniowie gimnazjum.

Wydarzenie został zrealizowane we współpracy z Urzędem Miasta Kalisza.

logo_wfosigw_kolor

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK