Aktualności

Nabór wniosków do programu Ryś

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór dla wojewódzkich funduszy w ramach programu Ryś. Dofinansować będzie można uzyskać na termomodernizację budynków jednorodzinnych oraz instalacje odnawialnych źródeł energii.

Na dofinansowanie przedsięwzięć przeznaczono 100 mln zł do wydatkowania w latach 2016-2020, z możliwością zawierania umów do końca 2017 r.

Wnioski o udostępnienie środków na udzielanie pożyczek i dotacji składają w NFOŚiGW wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Po zawarciu umowy z NFOŚiGW wojewódzkie fundusze określą indywidualnie terminy składania wniosków dla beneficjentów końcowych. Wnioski będą przyjmować te WFOŚiGW, które przystąpią do programu Ryś.

Kwota środków na udostępnienie z przeznaczeniem na zawieranie w latach 2016-2017 umów pożyczek i dotacji wskazana we wnioskach nie może być niższa niż 5 mln zł i wyższa niż 40 mln zł.

Wsparciem objęte są przedsięwzięcia polegające na wykonaniu prac termoizolacyjnych, modernizacji instalacji wewnętrznych i wymianie źródeł ciepła w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Wnioski będą przyjmowane począwszy od 11.01.2016 r. do 12.02.2016 r., lub do wyczerpania alokacji. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: portalkomunalny.pl

Fot: Depositphotos

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK