Aktualności

„Niska emisja kołem się toczy”

LOGOTYP_FINALPo Bytowie i Szczytnie przyszedł czas na kolejną spółkę, należącą do Veolii Term. W  piątek (17.06.) Kraśniku odbyły się Drzwi Otwarte pod hasłem „Niska emisja – wielka sprawa”, w ramach których przekonywano mieszkańców, że niska emisja niesie za sobą wiele zagrożeń, a korzystanie z ciepła systemowego jest jednym z rozwiązań tego problemu. 

 

Ciepłownię w Kraśniku zwiedziło kilkaset uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powstaje ciepło, w jaki sposób jest dostarczane do mieszkańców, co to jest kogeneracja oraz dlaczego ciepło systemowe jest przyjazne dla środowiska. Wzięły również udział w prezentacji, podczas której dowiadywały się , co to jest niska emisja, jakie są jej konsekwencje zdrowotne i środowiskowe, a także, jak można jej przeciwdziałać.

Ważnym elementem wydarzenia był pokaz udzielania pierwszej pomocy, a chętni mogli wziąć udział w zabawie pn. „Niska emisja kołem się toczy”, w której za poprawną odpowiedź na pytanie, zadanie itp. dotyczące niskiej emisji, udzieloną komisarzowi Dymskiemu, można było otrzymać energetyczny upominek.

 

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK