Aktualności

Poznaniacy mogą liczyć na KAWKĘ

Poznańscy radni przyjęli program KAWKA, w ramach którego mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dotację na wymianę pieców węglowych, na drewno, brykiety lub innego typu biomasę.

O dofinansowanie mogą jednaj ubiegać się mieszkańcy wybranych rejonów Poznania: Starego Miasta, Chwaliszewa, Łazarza oraz Północnej Wildy. To właśnie tam zlokalizowanych jest najwięcej starych budynków (ponad 100-letnich), ogrzewanych za pomocą przestarzałych pieców, opalanych węglem i drewnem. W wyniku tego rejony te mają najgorszą jakość powietrza ? jest tam największe stężenie pyłu zawieszonego PM 10.

W ciągu trzech lat miasto chce wymienić co najmniej 1200 palenisk. Dopłata może wynieść do 6 tys. złotych. Miasto zamierza pokryć 80% kosztów wymiany ogrzewania przypadających na jedno mieszkanie.

Wnioski o dofinansowanie najprawdopodobniej będzie można składać od maja ? jednak ostateczny termin zostanie podany po przyjęciu przepisów przez Wojewodę Wielkopolskiego. Kilka tygodni temu program już został przegłosowany, jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta go zakwestionował.

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK