Aktualności

„Gmina z misją” – nowe otwarcie

W przyszłym roku rusza druga edycja konkursu „Gmina z misją”. Wszystkie gminy, które podejmują działania związane z ograniczaniem zjawiska niskiej emisji, zapraszamy do brania udziału. 

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego (gmin i miast) może pochwalić się ciekawymi doświadczeniami w zakresie walki z niską emisją. Podejmują one inicjatywy, mające na celu likwidację tego zjawiska, i to nie tylko dlatego, że ciąży na nich ustawowy obowiązek ochrony powietrza, ale również ze względu na to, że znają wartość czystego powietrza w gminie.

Celem konkursu ?Gmina z misją? jest promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu będą otrzymywały punkty, co będzie pozycjonowało je na listach rankingowych. Inicjatywy można zgłaszać do 5 września 2015 r. Przedstawiciele zwycięskich gmin zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON 2015.

Przedmiotem konkursu jest upowszechnienie i uhonorowanie wszelkich podejmowanych przez miasta i gminy działań (informacyjnych, edukacyjnych i inwestycyjnych), zmierzających do likwidacji na ich terenie problemu niskiej emisji. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: miasta pow. 100 tys. mieszkańców, miasta od  50 do 100 tys. mieszkańców, a także gminy i miasta do 50 tys. mieszkańców. Pod uwagę są brane takie działania jak: zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców, zamieniających ogrzewanie węglowe na bardziej ekologiczne, przeprowadzenie termomodernizacji budynków, stanowiących własność gminy, zorganizowanie spotkania z mieszkańcami nt. niskiej emisji itp.

Więcej informacji oraz regulamin już wkrótce będzie dostępny na naszej stronie internetowej.

Małgorzata Masłowska-Bandosz

 

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK