Aktualności

(w)KOŁO o niskiej emisji

Miasto Koło ponownie podjęło się akcji edukacji mieszkańców w zakresie konieczności poprawy jakości powietrza. Jednym z elementów kampanii były zajęcia poświęcone tej tematyce, które zorganizowano w kolskich przedszkolach i szkołach podstawowych. 

 

W ramach prelekcji, prowadzonej przez pracowników Działu Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS, uczniowie dowiedzieli się, czym jest niska emisja, jakie są jej przyczyny, oraz na jakie konsekwencje jesteśmy narażeni. ? Po raz kolejny podczas zajęć potwierdziło się to, że w wielu domach wciąż palone są śmieci. Dzieci chętnie opowiadają o tym, w jaki sposób w ich domach pali się w piecu, o zatruwającym całą okolicę sąsiedzie czy też przypadkach pożarów domów w najbliższej okolicy. Niestety palenie śmieci i kłęby czarnego, śmierdzącego dymu są wciąż powszechne, dlatego konieczne jest prowadzenie takich akcji edukacyjnych ? podkreśliła Marta Siatka, koordynator akcji edukacyjnych w firmie ABRYS.
 
W ramach zajęć dzieci poznawały rozmaite sposoby na poprawę jakości powietrza, w tym również dotyczących zanieczyszczeń komunikacyjnych. W projekcie wzięły udział także dzieci 5-6-letnie z kolskich przedszkoli. ? W ramach zajęć nie tylko mówiliśmy o zanieczyszczeniu powietrza i sposobach przeciwdziałania temu zjawisku, ale także o energii, o tym skąd się bierze, jak powstaje i jakie są proekologiczne źródła ciepła  ? dodała M. Siatka. Nie zabrakło także pokazu energetycznych doświadczeń i spotów filmowych.

 

Prelekcje i warsztaty zostały zrealizowane na zlecenie Urzędu Miasta Koła.

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK