Aktualności

Wspólne sadzenie drzew i krzewów kontra gęsty dym z pieca

W sobotę 10 czerwca odbył się Piknik Ekologiczny w Pakosławiu. Tegoroczne wydarzenie skupione było na tematyce niskiej emisji. Ekologiczny pochód oficjalnie rozpoczął wydarzenie. Na znak troski o środowisko mieszkańcy Pakosławia wspólnie posadzili drzewa i krzewy w pobliskim parku.

 

Piknikowi towarzyszyło wiele atrakcji.  Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, warsztatów i konkursów. Dużo radości i emocji dostarczyła loteria. Cały czas odbywały się pokazy młodych talentów. Były występy zespołów tanecznych, przegląd piosenek śpiewanych w zespole jak i występ solowy. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej odegrały ekoprzedstawienia. Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS także odegrał spektakl pt. „Na ratunek Czystolandii”. Główny bohater, Komisarz Dymski uratował Czystolandię przed złym urokiem Czarnyksiężnika. Z pomocą dzieci posegregował rozrzucone śmieci po całej krainie i uwolnił księżniczkę Czyścinkę.

 

W trakcie warsztatów uczestnicy pikniku nauczyli się robić recyklingowe bransoletki ze starych bluzek. Dzieci były mocno zaangażowane w tworzenie ekobreloków z korków po winie. Przeprowadzono także konkurs plastyczny pod hasłem „Niska emisja w moich oczach”. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni książkami o tematyce ekologicznej.

 

Komisarz Dymski przybliżył mieszkańcom temat niskiej emisji. Po krótkim wstępie teoretycznym, przedstawione zostały praktyczne sposoby dbania o powietrze. Dla zobrazowania problemu w trakcie prelekcji, w pokazowym piecu zostały spalone odpady tworząc nieprzyjemny dym.

 

W punkcie informacyjnym była możliwość rozmowy z ekspertem z zakresu niskiej emisji. Rozdawane były ulotki i foldery szerzej omawiające zagadnienie.

 

Za atrakcje w temacie niskiej emisji odpowiadał Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS.

 
Fot. Archiwum ABRYS

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK