Gmina z misją

  • O konkursie

    Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego (gmin i miast) może pochwalić się ciekawymi doświadczeniami w zakresie walki z niską emisją. Podejmują one inicjatywy, mające na celu likwidację tego zjawiska, i to nie tylko dlatego, że ciąży na nich ustawowy obowiązek ochrony powietrza, ale również ze względu na to, że znają wartość czystego powietrza w gminie. Celem konkursu „Gmina z misją” jest promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu otrzymują punkty, co będzie pozycjonowało je na listach rankingowych. Konkurs wygrywa ten podmiot, który zdobędzie największą liczbę punktów. Inicjatywy można zgłaszać do 30 września 2014 r. Przedstawiciele zwycięskich gmin zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się podczas Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON 2014.

  • Zasady

    Przedmiotem konkursu jest upowszechnienie i uhonorowanie wszelkich podejmowanych przez miasta i gminy działań (informacyjnych, edukacyjnych i inwestycyjnych), zmierzających do likwidacji na ich terenie problemu niskiej emisji. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: miasta pow. 100 tys. mieszkańców, miasta od  50 do 100 tys. mieszkańców, a także gminy i miasta do 50 tys. mieszkańców. Za każde działanie, mające na celu likwidację niskiej emisji są przyznawane punkty. W konkursie wygra ta jednostka, która zdobędzie największą ilość punktów, a tym samym wykaże się największą aktywnością w walce z niską emisją. Pod uwagę są brane takie działania jak: zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców, zamieniających ogrzewanie węglowe na bardziej ekologiczne, przeprowadzenie termomodernizacji budynków, stanowiących własność gminy, zorganizowanie spotkania z mieszkańcami nt. niskiej emisji itp. Ilość punktów, przyznawanych za poszczególne działania została określona w regulaminie.

Dane gminy


Osoba reprezentująca gminę
Osoba odpowiedzialna za ochronę środowiska w gminie
Działania podjęte przez gminę w zakresie walki z niską emisją

(zgodny z załącznikiem w regulamine)

* pole wymagane

Oświadczam, że informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym są zgodne ze stanem faktycznym.
Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem konkursu. Wyrażam zgodę na publikowanie i przetwarzanie informacji, zawartych w formularzu zgłoszeniowym przez organizatora oraz na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej.

W przypadku problemów z działaniem formularza, prosimy o kontakt tel. tel. +48 61 655 81 35, lub wysłanie wiadomości e-mail na info@misja-emisja.pl z wpisanymi danymi jak w powyższym formularzu oraz scenariuszem dodanym jako załącznik - w temacie maila prosimy wpisać nazwę gminy z dopiskiem "Gmina z misją".

Dane gminy

Działania podjęte przez gminę w zakresie walki z niską emisją

(zgodny z załącznikiem w regulamine)

* pole wymagane

Wyniki konkursu

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK