Gmina z misją

  • O konkursie

    Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego (gmin i miast) może pochwalić się ciekawymi doświadczeniami w zakresie walki z niską emisją. Podejmują one inicjatywy, mające na celu likwidację tego zjawiska, i to nie tylko dlatego, że ciąży na nich ustawowy obowiązek ochrony powietrza, ale również ze względu na to, że znają wartość czystego powietrza w gminie. Celem konkursu ?Gmina z misją? jest promocja inicjatyw mających na celu likwidację niskiej emisji. Za każdą z nich jednostki samorządu terytorialnego (miasta i gminy) w czasie trwania konkursu otrzymują punkty, co będzie pozycjonowało je na listach rankingowych. Konkurs wygrywa ten podmiot, który zdobędzie największą liczbę punktów.

  • Zasady

    Przedmiotem konkursu jest upowszechnienie i uhonorowanie wszelkich podejmowanych przez miasta i gminy działań (informacyjnych, edukacyjnych i inwestycyjnych), zmierzających do likwidacji na ich terenie problemu niskiej emisji. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach: miasta pow. 100 tys. mieszkańców, miasta od  50 do 100 tys. mieszkańców, a także gminy i miasta do 50 tys. mieszkańców. Za każde działanie, mające na celu likwidację niskiej emisji są przyznawane punkty. W konkursie wygra ta jednostka, która zdobędzie największą ilość punktów, a tym samym wykaże się największą aktywnością w walce z niską emisją. Pod uwagę są brane takie działania jak: zorganizowanie wsparcia finansowego dla mieszkańców, zamieniających ogrzewanie węglowe na bardziej ekologiczne, przeprowadzenie termomodernizacji budynków, stanowiących własność gminy, zorganizowanie spotkania z mieszkańcami nt. niskiej emisji itp. Ilość punktów, przyznawanych za poszczególne działania została określona w regulaminie.

Dane gminy


Osoba reprezentująca gminę
Osoba odpowiedzialna za ochronę środowiska w gminie
Działania podjęte przez gminę w zakresie walki z niską emisją

(zgodny z załącznikiem w regulamine)

* pole wymagane

Oświadczam, że informacje zawarte w formularzu zgłoszeniowym są zgodne ze stanem faktycznym.
Oświadczam, że zapoznałem/am się z regulaminem konkursu. Wyrażam zgodę na publikowanie i przetwarzanie informacji, zawartych w formularzu zgłoszeniowym przez organizatora oraz na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej.

W przypadku problemów z działaniem formularza, prosimy o kontakt tel. tel. +48 61 655 81 35, lub wysłanie wiadomości e-mail na [email protected] z wpisanymi danymi jak w powyższym formularzu oraz scenariuszem dodanym jako załącznik - w temacie maila prosimy wpisać nazwę gminy z dopiskiem "Gmina z misją".

Dane gminy

Działania podjęte przez gminę w zakresie walki z niską emisją

(zgodny z załącznikiem w regulamine)

* pole wymagane

Wyniki konkursu

Patroni honorowi

Patroni medialni

Partnerzy

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.OK